Kujdesi per Flokun

/Kujdesi per Flokun
 • Sale!

  PilFood Pack Density

  3,490 L 2,990 L

  Përgjigja e shkencës Zviceriane për shëndetin e flokëve dhe thonjëve

  Pilfood Density përmban 60 tableta dhe 200ml shampo Ndryshimet hormonale, ushqimi i dobët, stresi, ndikimi i kimikateve dhe faktorët trashëgues janë vetëm disa nga arsyet që mund të përshpejtojnë procesin e humbjes së flokëve. Produktet PilFood janë të specializuar në kujdesin e flokëve dhe higjienën. Me këtë rast, marka PilFood ju sjell një paketë ekskluzive për meshkujt dhe femrat që ndihmon në uljen e humbjes së flokëve, duke siguruar forcë, vitalitet dhe më shumë se 5,000 qime të reja. Një rekord për shëndetin e flokëve tuaj! Pilfood® Complex është një suplemet ushqyes për mirëmbajtjen e flokëve dhe thonjve në parametra normalë . Pilfood® Complex parandalon humbjen e flokëve në mënyrë efektive. Pilfood® Complex është një produkt inovativ kundër humbjes së flokëve, që punon në brendësi, duke bashkëvepruar me bulbin (rrënjën) e flokut, e cila është e vetmja pjesë e gjallë e flokëve. Pilfood® Complex është projektuar për burrat dhe gratë që kanë humbje flokësh ose thonjsh, ose që i kanë flokët ose thonjt të dëmturar ose të brishtë
 • Sale!

  PilFood Direct Shampo

  1,990 L 1,490 L
  Shampo kundër humbjes së flokëve Pilfood Pro-anagex Vitamina 200 ml, flokët revitalizuese që parandalojnë humbjen e flokëve dhe rimëkëmbin vëllimin dhe butësinë. Kontrolloni humbjen e flokëve me Shampo Pilfood Kunder Rënjes me Pro-Vitamina & ANAGEX proteina soje të koncentruar. Shampo anti-bie Pilfood është e përbërë nga ANAGEX PRO drejtë, një formulë e re që përmban një molekulë që retardon shërimin e humbjes së flokëve. Aplikoni shampon me një masazh të mirë në flokë të lagur, për të marrë një shkumë. Lejo shampon të veprojë për disa minuta, pastaj pije dhe ri-aplikoni. Për shkak të cilësisë së përbërësve tradicionalë, humbja e flokëve Shampo Direct Anti Pilfood përzgjidhet me kujdes për të siguruar një trajtim efektiv për humbjen e flokëve. Kjo formulë përmban përbërësit e mëposhtëm:
 • Përgjigja e shkencës Zviceriane për shëndetin e flokëve dhe thonjëve

  Pilfood Density përmban 60 tableta. Ndryshimet hormonale, ushqimi i dobët, stresi, ndikimi i kimikateve dhe faktorët trashëgues janë vetëm disa nga arsyet që mund të përshpejtojnë procesin e humbjes së flokëve. Flokët tona kanë nevojë për një trajtim të veçantë për trajtimin i cili ju lejon të rikuperoni ushqyesit dhe vitaminat që janë përgjegjës për mbajtjen dhe hidratimin e flokëve tuaj. Produktet PilFood janë të specializuar në kujdesin e flokëve dhe higjienën. Me këtë rast, marka PilFood ju sjell një paketë ekskluzive për meshkujt dhe femrat që ndihmon në uljen e humbjes së flokëve, duke siguruar forcë, vitalitet dhe më shumë se 5,000 qime të reja. Një rekord për shëndetin e flokëve tuaj! Pilfood® Complex është një suplemet ushqyes për mirëmbajtjen e flokëve dhe thonjve në parametra normalë . Pilfood® Complex parandalon humbjen e flokëve në mënyrë efektive. Pilfood® Complex është një produkt inovativ kundër humbjes së flokëve, që punon në brendësi, duke bashkëvepruar me bulbin (rrënjën) e flokut, e cila është e vetmja pjesë e gjallë e flokëve. Pilfood® Complex është projektuar për burrat dhe gratë që kanë humbje flokësh ose thonjsh, ose që i kanë flokët ose thonjt të dëmturar ose të brishtë
 • Aplikoje direkt në rrashtin e kokës për ngadalsimin e rënjes së flokut.

  Spraiti Kundër Rënies së flokut për meshkuj dhe femra e cila ka vitaminat E/C/B3/B5/B6 dhe PRO-ANGEX. PRO-ANGEX e cila është kundër rënjes së flokut me molekulat e secilës rivitalizojnë kapilaret e cila përdoret ekzkluzivisht në PilFood Direct. PRO-ANAGEX® ka efikasitet shkencor dhe funksionon në 3 mënyra kryesore: Ngadalëson humbjen e flokëve Ajo vepron direkt në kokës, tonifikon, ngadalëson humbjen e flokëve dhe favorizon rritjen e flokëve të reja. Përshpejton rritjen e flokëve të reja Rrit dendësinë e flokut. Sjell vëllim në flokë Sjell vëllim dhe energji për flokët.
 • Trajtimi i humbjes së flokëve në ampula me PRO-ANAGEX®, një përbërës aktiv i nxjerrë nga Lupinus Albus (White Lupin) i pasur me peptide, vitamina dhe lëndë ushqyese, që ka një efekt të fuqishëm në ngadalësimin e humbjes së flokëve dhe rritjen stimuluese. PRO-ANAGEX® është një molekulë e regjistruar për përdorim ekskluziv të Pilfood Direct®. Ka te gjitha efektet e mëposhtme, si në meshkuj dhe në femra, të cilat kanë një humbje të madhe të flokëve: Ngadalëson humbjen e flokëve Ajo vepron direkt në kokës, tonifikon, ngadalëson humbjen e flokëve dhe favorizon rritjen e flokëve të reja. Përshpejton rritjen e flokëve të reja Rrit dendësinë e flokut. Sjell vëllim në flokë Sjell vëllim dhe energji për flokët.
 • Shampo për të gjitha llojet e flokëve. 0% parabens, 0% ngjyrosje artificiale, 0% SLS dhe SLES.
 • Basil Ekstrakt Shampo është një shampo kundër rënjes së flokut. Shampo është hapi i parë në kujdesin e flokëve dhe pastrimin e lëkurës së kokës dhe përgatit flokun për të marrë komponentë të mëtejshëm të forcimit dhe trajtimit të humbjes së flokëve.
 • Pas pastrimit të rrashtit te kokës dhe flokëve me Basil Element Shampo, vjen hapi tjetër i trajtimit i cili është sigurimi i ushqimit të flokut
 • Pirotex shampo 150ml Eshtë e këshilluar për skuqjen e rëndë seborrheiike dhe gjithashtu per trajtimin e zbokthit dhe kruajtes. Shampo me vetitë e antimykocide falë shtimit në formulën e saj të Ciclopiroxolamina, përbërës i njohur tipik që redukton proliferimin në lëkurën e njeriut të mikroorganizmave përgjegjës për problemet që lidhen me zbokthin. Përveç kësaj, ajo gjithashtu ka anti-inflamator, anti-zbokth dhe anti-mikrobial pronave në sajë të shtimit të Ichthyol ® e cila e permbyll formulimin e produktit. Përfshirja e Zinc Pyrithione lejon pastrimin e kokës.
 • PIROTEX® DS LOTION është një përgatitje e bazuar në vetitë e Ichthyol® Pale. Zbut acarimet dhe pastron kokën. Proporcioni adekuat i përbërësve të tij e bën këtë zgjidhje hidroalkoholike një plotësues ideal i PIROTEX® DS SHAMPOO për gjendje të rënda të rrjepjes (forme e renduar e zbokthit) të kokës.ICHTHYOL® PALE (ICTASOL). Kjo substancë redukton zbokthin, minimizon ichthyosis dhe rregullon seborrhean. Ajo ka anti-seborrheic, anti-inflamator, vetitë antimicrobial dhe eleminon kruarjen dhe skuqjen. Ajo ushtron një numër të madh benefitesh kur vepron në lëkurë: ul ndjeshem renjen e flokut, lehtëson kruajtjen dhe acarim e lëkurës, duke favorizuar rindërtimin e shtresës corneum të lëkurës. Kjo i jep qëndresë të mirë të lëkurës, duke bërë që produkti të përdoret për  çrregullime të ndryshme të lëkurës.
 • Shampo kundër zbokthit 0% parabens, ngjyrues artificial, SLS, SLES
 • Shampo për flokë të thatë 0% parabens, ngjyrues artificial, SLS, SLES