Herbatint

1,400 L

Ngjyra e flokeve pa Amoniak
I certifikuar nga PETA, Herbatint boja e flokëve të cilat janë të regjistruara në Shoqërinë Mbretërore Vegan. Ajo i përmbahet standardeve FSC dhe përbërësit janë Gluten Free.

1 shishe me ngjyra të flokëve Herbatint 60ml;
1 shishe Herbatint Glycol Developer 60ml;
Shampo normalizuese 15ml;
Shampo regjeneruese krem mbretërore 15ml;
Doreza plastike dhe udhëzimet e aplikimit.

Zgjidhni në DropBox-in me poshtë të shkruar ” Zgjidh Opsionin ” një nga llojet e bojrave dhe në mënyrë automakite do të shfaqef në krahun e majtë fotoja që përkon me bojën që ju keni zgjedhur. Sigurohuni mirë që emri i bojës i shfaqur në foto të korespondojë me emrin e fotos të shfqur në DropBox përpara se të bëni porosinë.

Informohu më shumë

Ngjyra e flokeve pa Amoniak
Antica Erboristeria S.p.A u themelua në vitin 1960 nga Michel Albergo si një prodhues i produkteve të kujdesit të flokëve. Antica specializohet në krijimin e bojërave  të përhershme të flokëve të formuluara pa amoniak dhe bazuar në ekstrakte vegjetale që aktualisht prodhohen në Romë. Linja e njohur botërore e Antica Erboristeria ishte një koncept unik dhe i shkëlqyer nga themeluesi i saj. Në vitet 1960 industria e kujdesit të flokëve u dominua nga kompani të mëdha kimike shumëkombëshe. Z. Albergo ishte një pionier i cili kishte idenë për të formuluar një ngjyrë të flokëve kryesisht bazuar në përbërësit natyralë. Ai gjeti një mënyrë për të mbrojtur strukturën e flokëve duke reduktuar përbërësit kimikë dhe duke përdorur sinergjinë natyrale të ofruar nga disa ekstrakte vegjetale. I riu Z. Aluero mori ndihmë të madhe në kërkimin e tij falë mësimit të tij me një herbalist të njohur zviceran. Mjeshtri zviceran e vlerësoi pasionin e zotit Alino për bimët dhe natyrën dhe e ndihmoi atë në formulimin e ngjyrave të flokëve të bazuara në barishte. Pas vdekjes së herbalistit zviceran z. Alberi trashëgoi një hulumtim të gjerë dhe formulime të hartuara gjatë hulumtimeve të tij shumëvjeçare. Ky ishte fillimi i një procesi të gjatë dhe të mundimshëm që e udhëhoqi Z. Alu të formulonte alternativën më natyrale ndaj ngjyrës konvencionale të flokëve. Deri në fund të viteve 1960 z. Albergor kishte një formulë industriale për prodhuesit e një ngjyre të përhershme të ngjyrave të bazuara në ekstrakte vegjetale, që nuk përmbanin amoniak dhe një përmbajtje jashtëzakonisht të ulët të peroksidit të hidrogjenit. Kjo formulë e jashtëzakonshme është në gjendje të sigurojë mbulimin perfekt të flokëve gri nga aplikimi i parë pa dëmtuar strukturën e flokëve dhe megjithatë duke ofruar rezultate jashtëzakonisht të natyrshme. Herbatint ka qenë lideri i padiskutueshëm i tregut për më shumë se 40 vjet. Ajo ka fituar një popullaritet të merituar dhe tani është shitur në 38 vende anembanë botës. Linja e produkteve Herbatint shkëlqen në cilësinë dhe sigurinë e konsumatorit. Një rezultat i tillë arrihet përmes një kontrolli të përpiktë të cilësisë së lëndëve të para (ekstrakte vegjetale), standardeve të larta prodhuese dhe analizave mikrobiologjike dhe toksikologjike të produktit përfundimtar të artit. Herbatint nuk është testuar në kafshë, është i certifikuar nga PETA Herbatint ngjyrat e flokëve janë të regjistruar në Shoqërinë Mbretërore Vegan. Ajo i përmbahet standardeve FSC dhe përbërësit janë Gluten Free.

 

Për të marrë më të mirën nga Herbatint ndiqni këshillat tona për ngjyrosjen e Pro Stylist Theo:

1. Si e zgjedhni ngjyrën e duhur për flokun tuaj / tonin e lëkurës?
Në përgjithësi të gjithë duket më mirë rreth ngjyrës së tyre natyrale të flokëve ose 1 deri në 2 hije të lehta ose të errta (Zoti i ka krijuar më së miri!). Nëse keni lëkurë të zbehtë dhe sy blu / jeshile, tonet e bakrit janë shumë tërheqës, lëkurën e ullirit dhe sytë e errët përshtaten tonet e moganit. Tonet e artë përshtaten pothuajse te të gjithë!

2. A ka ndonjë teknikë të veçantë për aplikimin e ngjyrave për të marrë rezultatet më të mira?
Kur rilyeni flokët të cilët kanë qenë të lyer më parë, gjithmonë përpiquni të aplikoni bojën në gjithë gjatësinë e flokut. Nëse skajet tuaja janë zbehur atëherë apliko bojën në skajet vetëm për 5-15 minuta. Mundohuni të merrni sasi të vogla dhe të aplikoni ngjyrën në mënyrë të barabartë në gjith kokën dhe flokët tuaj dhe gjithmonë të ktheheni mbrapa saj në rast se keni lën pa lyer ndonjë pjesë. Nëse jeni duke aplikuar ngjyrë për herë të parë aplikoni atë drejtë nga rrënjët deri në fund të majave të flokeve dhe krehni floket krëhër me dhembë të mëdhenj për të siguruar lyrje të njettratshme.

3. A ka këshilla për përgatitjen e flokëve para se të aplikoni me ngjyra?
Gjithmonë bëni një test një tufë flokësh përpara se të lyeni gjith flokët për të parë nqs jeni alergjik kundrejt ndonjë përbërësi. Unë gjithmonë do të sugjeroja të lyeni flokët pa u larë sesa të larë, sepse vaji që lëshon vetë floku shërben si mbrojtës i tij te disa individ të cilët mund të kenë flokë të dobët.

4. Cilat janë disa sugjerime për të mbajtur ngjyrën tuaj të gjallë?
Mundohuni të shmangni diellin, notimin në pishina me klor dhe nxehtësine e madhe.

5. Çfarë lloji të shampo / kondicioner duhet të shmangni përdorimin e trajtimit pas trajtimit?
Çdo produkt që përmban, sulfate, kimikate nafte, ftalate, aromat sintetike dhe silikonet.

6. Çfarë lloji të shampo / kondicioner duhet të përdorni pas trajtimit?
Shampo normalizuese Herbatint dhe kremin mbreteror ajroses i cili do t’i mbajnë flokët në gjendje më të mirë dhe ngjyra juaj do qëndroj e gjallë për një kohë të gjatë.

7. Çfarë duhet të bëni nëse nuk jeni të kënaqur me ngjyrën tuaj?
Së pari lani dhe lani dhe lani atë! Mos harroni se të gjitha ngjyrat zbehet përfundimisht. Përdorni një shampo të bazuar në sulfat, e cila do të zhvishë ngjyrën më të shpejtë dhe mos harroni që të vendosja e një ngjyrë tjetër mbi flokë mund ta bëj më keq, kështu që t’i jepni asaj një shans të zbehet së pari. Është e rëndësishme të zgjidhni ngjyrën e saktë, por aksidentet ndodhin, mund t’ju duhet të konsultoheni me një kolorist profesional.

8. A ka ndonjë mënyrë për të nxjerrë në pah, Balayage, Ombre, ose Ecaille në shtëpi?
Unë nuk do të përpiqesha të provoja teknika të tilla në shtëpi. Duhen vite praktike për të përsosur, deri atehere lëreni më mirë në dorë të profesionistëve.

9. Si i mbroni flokët nga tharja dhe prishja pas trajtimit?
Përdorni produkte të mira çdo ditë por pse jo dhe trajtime të shtrenjta.

10. Sa shpesh duhet të rilyeni flokun ose duket rrënja e re?
Varet se sa shpejt flokët tuaj rriten. kjo varion nga 3-12 javë.

11. A keni sugjerime për ata që duan të ndryshojnë në mënyrë drastike ngjyra e tyre, dmth bjonde në brune ose anasjelltas?
Idealisht do të konsultohesha me një profesionist për çdo ndryshim drastik të ngjyrës. Nëse do të beheni brune, mos harroni se brue do të jeni për një kohë relativisht të gjatë, kështu që mos e merni atë vendim si të lehtë!

12. Si mund të siguroheni që ngjyra juarj e flokëve nuk zbehet ose cngjyroset nga klori?
E thjeshtë! Mos e futni kokën në ujë! Klori është një zbardhues nga natyra dhe do të nxjerrë flokët tuaj natyral në një kohë relativisht të shpejtë duke zhdukur cdo lloj ngjyre tuajen të flokeve.

Theo Bambacas Herbatint Pro-Salon Spokesperson.
Natural Colour specialist, Master Stylist & Salon manager at Grip Hair & Body, Wimbledon.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.