Pirotex Shampo

Pirotex Shampo

1,690 L

Pirotex shampo 150ml

Eshtë e këshilluar për skuqjen e rëndë seborrheiike dhe gjithashtu per trajtimin e zbokthit dhe kruajtes.

Shampo me vetitë e antimykocide falë shtimit në formulën e saj të Ciclopiroxolamina, përbërës i njohur tipik që redukton proliferimin në lëkurën e njeriut të mikroorganizmave përgjegjës për problemet që lidhen me zbokthin. Përveç kësaj, ajo gjithashtu ka anti-inflamator, anti-zbokth dhe anti-mikrobial pronave në sajë të shtimit të Ichthyol ® e cila e permbyll formulimin e produktit. Përfshirja e Zinc Pyrithione lejon pastrimin e kokës.

Informohu më shumë

Përbërjra

ICHTHYOL® PALE (ICTASOL). Kjo substancë redukton zbokthin, minimizon ichthyosis dhe rregullon seborrhean. Ajo ka anti-seborrheic, anti-inflamator, vetitë antimicrobial dhe eleminon kruarjen dhe skuqjen. Ajo ushtron një numër të madh benefitesh kur vepron në lëkurë: ul ndjeshem renjen e flokut, lehtëson kruajtjen dhe acarim e lëkurës, duke favorizuar rindërtimin e shtresës corneum të lëkurës. Kjo i jep qëndresë të mirë të lëkurës, duke bërë që produkti të përdoret për  çrregullime të ndryshme të lëkurës.

CILOPIROXOLAMINE. Anti zbokth dhe agjent antimikrobik. Është një fungicid i njohur i cili ndihmon në zvogëlimin e përhapjes së mikroorganizmave saprofite që gjenden në lëkurën e njeriut dhe përgjegjës në masë të madhe për problemet që lidhen me zbokthin.

Glycolic Acid ul mundesine e keratinociteve qe te bashkohen, duke reduktuar hiperkeratozen(tharjen e lekures ) duke sjelle zbutjen e lekures.Stimulon prodhimjn e Cytokineve dhe stimulon prodhimjn e kolagjenit, elastines dhe acidit ialuronik. Gjithashtu lehteson transferimin e melanines duke dhene nje efekt zbardhues ne lekure.Frenon prodhimjn e sebumit(yndyres) duke vepruar si comedolytic.Ka gjithashtu veprim keratolitik , regullon pH duke perfituar edhe efekte antiaging

OLIVATË E ETILEXILIT TË HIDROGENUAR. Balsam per zbutje flokësh. Ajo siguron një shtresë balsamike shkëlqyese te flokët, duke e lënë atë më të butë dhe me shkëlqim për më shumë kohë.

Pa Paraben

Igredientët

(1%), Sulfat zink (1%), Glycerine, ACETAMIDE MEA, PANTHENOL DIMETHICONOL, HAER KERATIN HIDRODIZUAR, ACID HYALURONIC, LINOLEIC (1%), AQUA, ALCOHOL, GLYCOL PROPYLENE, MICROPOLENE NASTURTIUM, PYRUS MALUS, POLYSORBATE 20, ICHTHYOL® PALE ACID, LINOLENIC ACID, TRITICUM VULGARE (grurë) OIL GERM, CYSTEINE DIMETHICONOL, SIMMONDSIA KINESI (JOJOBA) OIL SEED, SORBITOL, TOCOPHEROL, SULFUR, HIDROXYPROPYL GUAR HYDROPROPYL TRIMONIUM CHLORIDE, FRAGANCE (PARFUM).

Përdorimi

Aplikoni në flokë të lagur një sasi të vogël shampo dhe masazhoni kokën. Lëreni atë nga 3 deri në 10 minuta. Shpëlarje me shumë ujë. Përsëritni sërisht nëse është e nevojshme. Përdoreni dy herë në javë për të paktën 6 javë. Për pjesën tjetër, përdorni shampon që përdorni gjithmonë.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.