Shampo Keratine, Arginine dhe Kolagjen

Shampo Keratine, Arginine dhe Kolagjen

490 L1,490 L

Dr Santé Shampo Keratin, Arginine dhe Kolagjen. 1000 ml, 250 ml

Hidratues dhe rimëkëmbjen e flokëve

Për flokët e dëmtuar nga lyerja ose agjentë të tjerë

Linja jonë e keratinës, arginines dhe kolagjenit me bazë Pro-Keratin Complex ndihmon në rimekembjen e majave të flokëve të dëmtuar. Shampoja zbutëse siguron kujdes të butë pa dëmtuar strukturën e flokëve. Bën flokët me shkëlqim, të trashë, elastik dhe të butë.

Informohu më shumë

Keratin është një komponent i madh strukturor i flokëve që depërton, mbush zonat e dëmtuara dhe riparon flokët nga brenda duke e bërë atë elastik, të butë dhe me shkëlqim. Arginina është amino acid që forcon dhe energizon flokët. Stimulon rritjen e flokëve të shëndetshëm dhe të fortë. Kolagjenit siguron një shtresë të padukshme që forcon, mbron dhe rikthen flokët.

Shampoja zbutëse siguron kujdes të butë pa dëmtuar strukturën e flokëve. Bën flokët me shkëlqim dhe të trashë, elastik dhe të butë.

1000 ml, 250ml

Përbërësit:

Aqua, Sulfate Myreth Sodium, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosinate natriumi, Sulphate Lauryl Amonium, Glycereth-2 kokosit, Cocamide MEA, PEG-12 Dimethicone, PPG-3 Caprylyl Ether, Keratin hidrolizuar, Collagen hidrolizuar, Arginine, Polyquaternium-10, Lauryl Lactate, Coco-Glucoside, Glycol Distearate, Glycerine, Citric Acid, Parfum, Benzoate Natriumi, Phenoxyethanol, Sorbate Kaliumi, Acid Benzoic, karamel, Alkohol Benzyl, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool.

Përdorimi:

Përhapni një sasi të mjaftueshme të shamponit në flokë të lagur, masazh deri sa të shkumoje, pastaj shpelaje me ujë. Përsëriteni, nëse është e nevojshme.

Masat paraprake: Në rast kontakti me sytë, shpëlarje me ujë.

Testuar dermatologjikisht

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.