Vaj Floku me vaj Argani & Keratinë

Vaj Floku me vaj Argani & Keratinë

690 L

Dr Santé Hair Oil vaj Argan dhe Keratin flokët e Fabulous. Restaurimi dhe mbrojtja. Për flokët e dëmtuar. Formula e linjës Argan Hair përmban vaj Argan, një përbërës i çmuar natyral, i cili rindërton strukturën e flokëve nga brenda dhe jashtë.

Informohu më shumë

Dr Santé Hair Oil vaj argan dhe keratin

Flokë të shkëlqyeshme.

Restaurimi dhe mbrojtja.

Për flokët e dëmtuar.

Formula e linjës Argan Hair përmban vaj Argan, një përbërës i çmuar natyral, i cili rindërton strukturën e flokëve nga brenda dhe jashtë. Duke depërtuar thellë në flokë, ajo ushqen flokët e demtuar, e cila parandalon ndarjen e skajeve. Mbulon flokët nga jashtë, zbut sipërfaqen e saj dhe mban lagështi për një kohë të gjatë, duke rritur kështu butësinë dhe elasticitetin e flokëve.
Keratina, e cila është një element themelor i ndërtimit të flokëve, arrin pjesët që kërkojnë përforcime shtesë, mbron flokët nga efektet e dëmshme të faktorëve të mjedisit. Proteinat e grurit forcojnë dhe rindërtojnë flokët, duke zvogëluar brishtësinë me 80%.
Vaj bajame dhe vaj jojoba i bëjnë flokët të butë dhe elastik. Vaji i ngop flokët me acide yndyrore, makro dhe mikro elemente, të cilat forcojnë strukturën e flokëve. Menjëherë pas aplikimit, flokët bëhen të butë, të lëmuar, fleksibël dhe marrin një shkëlqim natyral.

50 ml

Përbërësit:

Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Phenyl Trimethicone, C12-15-Alkyl Benzoate, Argania Spinosa Kernel Oil, Hidrolizohet Keratin, Prunus Amygdalus Dulcis naftës, Simmondsia Chinensis Oil Seed, Hippophae Rhamnoides naftës, Parfum, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Linalool, Limonene

Si të përdorni: Hidhni 1-2 pika vaj në duart tuaja dhe përhapeni atë në flokë të thatë ose të lagur. Mos e shpërlajë.

Masat paraprake: Në rast kontakti me sytë, shpërlje me ujë.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.